Serwis ogumienia IGA | Wymiana opon, wyważanie kół, pompowanie kół azotem, naprawa opon i dętek, opony letnie, opony zimowe, alufelgi

Pompowanie kół azotem


ZALETY POMPOWANIA KÓŁ AZOTEM

Już od 4zł za koło!

Opona napompowana azotem utrzymuje ciśnienie trzykrotnie dłużej, niż opona napełniona tlenem. Fakt ten ma niebagatelne znaczenie, gdyż ciśnienie w oponie niższe od nominalnego o 0,2 Bara skraca żywotność opony o 10%, a ciśnienie niższe o 0,6 Bara powoduje skrócenie jej żywotności blisko o połowę.

Azot pozytywnie wpływa na żywotność opon – przeprowadzone testy wykazały, że zmniejszenie ilości tlenu o 6% powoduje wydłużenie żywotności aż o 22%.

Ze względu na właściwości chemiczne azotu i brak wchodzenia tego gazu w reakcję z metalem występuje mniejsze ryzyko wystąpienia rdzy na obręczy.

Azot jest gazem niepalnym i nie podtrzymuje palenia, zatem nie występuje ryzyko powstania pożaru podczas pompowania opon – szczególnie ciężarowych.

Przy oponie napompowanej azotem nie występuje zużycie warstwy butylowej i karkasu, w przeciwieństwie do opony napompowanej powietrzem, co jest szczególnie istotne dla procesu bieżnikowania.

Pompowanie powietrzem niesie za sobą niebezpieczeństwo „zbierania” z otoczenia nieczystości, między innymi drobin oleju, który jest przyczyną starzenia się wewnętrznych warstw gumy. Azot takim zagrożeniom zapobiega.

Gdzie nas znaleźć

Września, ul. Sikorskiego 34
Pyzdry, ul. Wrzesińska 29
Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. X